Skład osobowy Poradni

 

 mgr Milena Kobylińska, dietetyk








mgr inż. Milena Kobylińska

kierownik poradni, dietetyk ze specjalnością dietetyki klinicznej, asystent badawczo-dydaktyczny w Instytucie Nauk o Zdrowiu, na Uniwersytecie w Siedlcach. Ukończyła studia m.in. na kierunku dietetyka, zdrowie publiczne, bioinżynieria produkcji żywności. Obecnie doktorantka Wydziału Żywienia Człowieka SGGW w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Swoją wiedzę stale pogłębia uczestnicząc w kursach, szkoleniach, konferencjach naukowych (krajowych i międzynarodowych), na których występuje również jako prelegent. Autorka i współautorka publikacji naukowych. Prywatnie uwielbia dobre jedzenie, inspirujące podróże, pyszną kawę oraz ludzi z poczuciem humoru.


dr hab. Katarzyny Antosikdr hab. Katarzyna Antosik, prof. UwS

zastępca Dyrektora Instytutu Nauk o Zdrowiu oraz Koordynator kierunku Dietetyka na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu, na Uniwersytecie w Siedlcach. Ukończyła liczne kursy doskonalące i szkolenia z zakresu technik genetycznych, analizy żywności oraz aspektów praktycznych w poradnictwie dietetycznym. Doradca żywieniowy Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Członek Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych, Polskiego Towarzystwa Higienicznego o/Siedlce oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Autorka oraz współautorka wielu publikacji naukowych poświęconych tematyce jakości żywności i jej wpływu na zdrowie człowieka, a także sposobu żywienia osób w różnych stanach fizjologicznych na stan ich odżywienia. Uczestniczka i prelegentka wielu ogólnopolskich i zagranicznych konferencji naukowych.


 mgr Agnieszka Decyk, dietetyk








mgr inż. Agnieszka Decyk

dietetyk, technolog żywności i żywienia, asystent dydaktyczny w Instytucie Nauk o Zdrowiu, na Uniwersytecie w Siedlcach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Organizatorka różnych szkoleń i prelekcji o tematyce żywieniowej. Specjalista w zakresie leczenia nadwagi i otyłości, zawodowo zajmuje się również prowadzeniem dzieci autystycznych. Pasjonatka zdrowego żywienia, która dużo czasu poświęca na pogłębianiu wiedzy z dziedziny dietetyki uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych. Autorka i współautorka publikacji naukowych. W swojej praktyce nie boi się nowatorskiego podejścia do diety. Dietetyka to dla niej pasja i styl życia.


mgr Katarzyna Kurowska, dietetyk
mgr Katarzyna Kurowska

dietetyk, asystent badawczo – dydaktyczny w Instytucie Nauk o Zdrowiu, na Uniwersytecie w Siedlcach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Autorka i współautorka publikacji naukowych w dziedzinie żywienia człowieka i dietetyki. Uczestniczka licznych konferencji krajowych oraz międzynarodowych, na których występuje również jako prelegent. Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy z osobami borykającymi się m.in. z otyłością, hiperlipidemią, zespołem metabolicznym i innymi chorobami cywilizacyjnymi oraz przewlekłymi, w których żywienie odgrywa kluczową rolę. Jej głównym założeniem w pracy z pacjentem jest trwałe ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez indywidualne podejście, uwzględniające stan zdrowia, specyficzne potrzeby, cele, preferencje żywieniowe czy też możliwości finansowe. W kuchni kieruje się zasadą – szybko, smacznie i zdrowo!



dr n. o zdr. Katarzyna Ługowska

dietetyk ze specjalnością dietetyki klinicznej, adiunkt  badawczo-dydaktyczny w Instytucie Nauk o Zdrowiu, na Uniwersytecie w Siedlcach. Posiada przygotowanie do pracy dydaktycznej oraz kwalifikacje w zawodzie technik farmaceutyczny. Stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu uzyskała broniąc rozprawę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Członek Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, Polskiego Towarzystwa Higienicznego, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Autorka i współautorka publikacji naukowych między innymi z zakresu żywienia kobiet w ciąży oraz dzieci w wieku szkolnym. Swoją wiedzę stale poszerza poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych. Prowadzi cykliczne szkolenia żywieniowe między innymi dla kobiet w ciąży, dzieci i dorosłych. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami onkologicznymi i z chorobami przewodu pokarmowego. Pomaga osobom z problemem nadwagi i otyłości oraz cierpiącym na choroby dietozależne. Ponadto w kręgu Jej zainteresowań ściśle pozostaje żywienie w trakcie choroby nowotworowej. Prywatnie żona i mama siedmioletniego Wojtusia i czteroletniej Basi.